Menu Zamknij

Zakończenie budowy Solvay Silvia-1 we Włocławku


Zakończenie budowy Solvay Silvia-1 we Włocławku

Data publikacji: 14.12.2014

Potwierdzeniem zakończenia budowy Instalacji do Produkcji Bezpostaciowej Wytrąconej Krzemionki dla koncernu chemicznego SOLVAY we Włocławku jest otrzymanie pozwolenia na użytkowanie, które zostało wydane 28.10.2014 r. przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Miasta Włocławek.

 

 

Firma SOLVAY, międzynarodowy koncern chemiczny powierzyła PROCHEMOWI w ostatnich dniach grudnia 2012 roku, realizację nowej inwestycji polegającej na budowie Instalacji do Produkcji Bezpostaciowej Wytrąconej Krzemionki na terenie Zakładów Chemicznych ANWIL we Włocławku pod wdzięczną nazwą własną SILVIA 1. Jest to drugi zakład chemiczny koncernu Solvay na terenie Polski, pierwszy powstał w Gorzowie Wielkopolskim. Planowana wielkość produkcji w zakładzie wynosi 80 tys. Mg/rok, a koncern zakłada możliwość rozbudowy instalacji w celu zwiększenia produkcji do poziomu 100 tys. Mg/rok.

Wytwórnia we Włocławku to dziewiąty zakład na świecie produkujący wysoko dyspersyjną krzemionkę. Krzemionka jest stosowana na duża skalę do produkcji opon samochodowych, a także wykorzystywana w szerokiej gamie zastosowań przemysłowych, higieny osobistej i żywienia.

W ramach zawartej umowy PROCHEM wykonywał usługi inżynierskie w tak zwanym zakresie „EPCM” (Engineering, Procurement, Construction Management), co oznacza prace inżyniersko – projektowe, dostawy oraz zarządzanie budową, a więc pełny zakres usług inżynierskich, organizację przetargów i zakupy, nadzór nad budową wraz z kontrolą kosztów i harmonogramowaniem. PROCHEM uczestniczył także w rozruchach technologicznych i przygotowywał wniosek o wydanie decyzji o Pozwolenie na Użytkowanie inwestycji.