Menu Zamknij

Prestiżowa nagroda „Budowa Roku” dla PROCHEMU


Prestiżowa nagroda „Budowa Roku” dla PROCHEMU

Data publikacji: 20.09.2015

PROCHEM uzyskał nagrodę I stopnia w jednym z najważniejszych konkursów branży budowlanej – w konkursie „Budowa Roku 2014” zwanym Oskarami Budowlanymi. Konkurs został zorganizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

 

 

W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu, sędziowie ocenili 45 inwestycji i wyłonili Laureatów w dziewięciu kategoriach.
PROCHEM za realizację inwestycji „Instalacja do produkcji bezpostaciowej wytrąconej krzemionki we Włocławku przy ul. Toruńskiej 380” zdobył nagrodę I stopnia w kategorii Obiekty Przemysłowe. Tym samym nasza Spółka uzyskała prestiżowy tytuł konkursu „Budowa Roku 2014”.

Uhonorowanie nagrodą I stopnia jest potwierdzeniem spełnienia przez włocławską inwestycję wszystkich konkursowych kryteriów na bardzo wysokim poziomie. Do konkursu obiekt został zgłoszony wspólnie przez PROCHEM S.A., który pełnił funkcję Generalnego Realizatora Inwestycji oraz Inwestora – międzynarodowy koncern chemiczny SOLVAY ADVANCED SILICAS POLAND Sp. z o.o. Niezwykle miła uroczystość wręczenia nagrody Budowa Roku odbyła się 23 czerwca 2015 r. w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie. Z ramienia PROCHEMU i SOLVAY’A nagrodę I stopnia „Budowa Roku” odebrał Wiceprezes PROCHEM S.A. Marek Kiersznicki.

Zakład do produkcji krzemionki jest drugim zakładem chemicznym koncernu SOLVAY w Polsce oraz 119. na świecie. Produkuje wysokodyspersyjną krzemionkę (wykorzystywaną na dużą skalę do produkcji m.in. opon samochodowych, a także w zakresie zastosowań przemysłowych, higieny osobistej i żywienia). Instalacja we Włocławku jest jedną z najnowocześniejszych instalacji chemicznych tego typu na świecie i jedną z największych inwestycji chemicznych realizowanych w ostatnich latach w Polsce.

Warto przypomnieć, że opracowana przez PROCHEM S.A. dokumentacja projektowa fabryki krzemionki została uhonorowana i doceniona już wcześniej – w maju 2015 r. w konkursie organizowanym przez Izbę Projektowania Budowlanego uzyskała tytuł „Projekt Inżynierski Roku 2015”.