Menu Zamknij

Otwarcie Zakładu Produkcyjnego UTC Aerospace Systems


Otwarcie Zakładu Produkcyjnego UTC Aerospace Systems

Data publikacji: 25.10.2012

W dniu 25 października 2012 r. odbyło się uroczyste otwarcie Zakładu Produkcyjnego UTC Aerospace Systems w Tajęcinie pod Rzeszowem zaprojektowanego i wybudowanego przez PROCHEM.

 

 

W zakładzie produkowane będą głównie podwozia oraz siłowniki Boeing’a, Airbus’a, Lockheed Martin’a, Gulfstream’a i Bombardiera, do dużych samolotów pasażerskich i do samolotów bojowych.

Na uroczystość otwarcia zakładu przybyło wielu znakomitych gości zarówno z Polski jak i zagranicy. Stronę polską reprezentował Premier Rządu RP Donald Tusk oraz władze lokalne, szefowie „Doliny Lotniczej” i Biskup Pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej Edward Białogłowski. Ze strony UTC Aerospace System uroczystość zaszczycili swoją obecnością najważniejsi Prezesi firmy oraz Dyrektor Goodrich Aerospace Poland Jan Sawicki. Oczywiście była również dyrekcja, kierownictwo i załoga zakładu w Tajęcinie z Dyrektorem Sylwestrem Koziołem na czele.
W krótkich wystąpieniach zaproszonych gości wielokrotnie padały słowa uznania dla Inwestora za wybudowanie tak znakomitego zakładu, z wykorzystaniem do produkcji najnowocześniejszych światowych technologii. Podkreślano znaczenie istnienia zakładu dla regionu i całego kraju. Podziwiano wygląd i wyposażenie hali produkcyjnej.

PROCHEM S.A. również został zauważony. Z rąk samego Prezydenta Landing Gear Aircraft System – Pana Dave’a Castagnola otrzymaliśmy nagrodę „Wykonawcy Roku 2012” w uznaniu za współpracę, wsparcie i profesjonalną realizację budowy zakładu w Tajęcinie pod Rzeszowem.
Na parę dni przed uroczystym otwarciem zakładu wyprodukowano pierwsze kompletne podwozie do samolotu Boeing, które wkrótce miało być wysłane do zakładów Boeinga w USA.