Menu Zamknij

Nowy adres PROCHEM S.A.


Nowy adres PROCHEM S.A.

Data publikacji: 16.05.2016

Od 30 maja 2016 roku, PROCHEM S.A. prowadzi swoją działalność w nowej siedzibie. Nowe biuro Spółki mieści się w kompleksie biurowym Astrum Business Park przy ulicy Łopuszańskiej 95 w Warszawie.

Generalnym realizatorem, a także współdeweloperem nowopowstałego obiektu jest PROCHEM S.A. Astrum Business Park to pierwsza inwestycja Spółki zaprojektowana i zrealizowana zgodnie z ideą zintegrowanego procesu inwestycyjnego opartego na koncepcji BIM (Building Information Modeling).

Nowa siedziba PROCHEM S.A. to ponad 4000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Do dyspozycji pracowników będą udostępnione przestronne biura wraz z szeregiem użytecznych i nowoczesnych rozwiązań biurowych, reprezentacyjne sale konferencyjne i multimedialne, pomieszczenia techniczne – wszystko zlokalizowane na dwóch piętrach Astrum Business Park. Nowa lokalizacja zapewni również 60 miejsc parkingowych.
Wygląd nowej siedziby Spółki został zaaranżowany w sposób nowoczesny, uwzględniający najnowsze trendy wystroju powierzchni biurowej. Nowa siedziba wraz z optymalnie zaaranżowaną powierzchnią stwarza doskonałe warunki do efektywnej pracy. Zachęca do kreatywnego oraz zaangażowanego podejścia do nowych wyzwań biznesowych, przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiego komfortu dla pracowników. Nowa powierzchnia biurowa stwarza również wspaniałe możliwości dalszego, dynamicznego rozwoju Spółki.

Astrum Business Park to nowoczesny kompleks biurowy klasy A znajdujący się w jednej z większych i bardziej cenionych stref biznesowych Warszawy. Składa się z 6-kondygnacyjnego budynku usytuowanego wzdłuż ulicy Łopuszańskiej, a także z trzech niższych segmentów 4-kondygnacyjnych, oferujących najemcom łącznie powierzchnię biurowo-usługową wynoszącą ponad 30 000 m2. Zaletą kompleksu jest m.in. lokalizacja w dogodnym punkcie komunikacyjnym Warszawy przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską. Niezwykle istotnym atutem kompleksu jest sąsiedztwo stacji kolejki WKD (ok. 250 m), Dworca Zachodniego (ok. 4 km), Portu Lotniczego F.Chopina (ok. 4 km) oraz węzła drogowego, od którego odchodzą obwodnice Warszawy i nowe trasy wylotowe w kierunku Poznania, Gdańska, Krakowa i Katowic. Położenie gwarantuje szybki dojazd do każdej dzielnicy miasta i łatwy wyjazd ze stolicy.Zaletami Astrum Business Park są także: zielona zabudowa działki, optymalna bryła i aranżacja przestrzeni użytkowej, połączenie funkcji biznesowych z usługowymi, odpowiednia akustyka oraz innowacyjność rozwiązań. Do dyspozycji pracowników i gości zaplanowano przestronną restaurację, kawiarnię, salonik prasowy oraz inne lokale usługowe, a także bankomat. W holach głównych przewidziano strefy dla osób oczekujących lub prowadzących rozmowy. Poruszanie się po całym obiekcie ułatwią liczne wejścia i rozbudowany system szybkich wind. Ergonomiczne oświetlenie i nowoczesna klimatyzacja dopełnią pozytywnej atmosfery wnętrza. W poziomie parteru zlokalizowano ciąg lokali usługowo-handlowych. W poziomach pięter obiektu znajdują się wyłącznie powierzchnie spełniające funkcje biurowe. Część podziemną stanowi garaż jedno i dwukondygnacyjny z dwoma wjazdami od strony ul. Jutrzenki oraz od ul. Łopuszańskiej.

Z myślą o pracownikach i gościach Astrum Business Park przewidziano „zieloną” zabudowę. Zieleń obejmuje trawniki, drzewa oraz ozdobne krzewy zlokalizowane w otoczeniu budynku oraz pasach przy ogrodzeniu. Szczególnie ciekawy i dekoracyjny element stanowią „zielone” patia pomiędzy skrzydłami kompleksu. Ścieżki żwirowe oraz ławki wśród zieleni służą wypoczynkowi w przerwach od pracy.Podczas projektowania i realizacji kompleksu Astrum Business Park zwrócono szczególną uwagę na nowoczesne rozwiązania, w tym m.in. o charakterze ekologicznym.Astrum Business Park posiada międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie VERY GOOD. Uzyskany certyfikat jest wynikiem pierwszego etapu oceny BREEAM odnoszącym się do fazy projektowania. Kontynuacją procesu będzie uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie „bardzo dobrym” na etapie docelowym, czyli po zrealizowaniu inwestycji. Budynek z certyfikatem ekologicznym to prestiż na arenie nie tylko narodowej, ale także międzynarodowej. Dla najemcy natomiast certyfikat BREEAM to wymierne korzyści finansowe – przede wszystkim znacznie niższe opłaty eksploatacyjne niż w budynkach niecertyfikowanych.