Menu Zamknij

20 lat PROCHEMU na warszawskim parkiecie


20 lat PROCHEMU na warszawskim parkiecie

Data publikacji: 22.07.2014

30 czerwca 1994 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie po raz pierwszy odbyło się publiczne notowanie walorów PROCHEMU.

 

 

Debiut i zajęcie miejsca wśród 25-ciu firm na parkiecie były wyjątkowym momentem i sukcesem w życiu Spółki. Wydarzenie spowodowało zaistnienie w grupie najbardziej znaczących firm na rynku. Do tej pory stosunkowo mało rozpoznawana marka znalazła się w gronie największych, znanych i dających gwarancję stabilności finansowej firm.

Przez 20 lat zmieniali się akcjonariusze PROCHEMU, ulegał zmianie kapitał akcyjny, a wartość papierów wartościowych raz rosła raz malała. W czasie trwania hossy w 2007 roku – majowe wykresy wartości akcji urosły aż do 106 zł. W 1998 roku PROCHEM uzyskał nagrodę „Brązowego Byka” – wyróżnienie przyznawane za uzyskanie jednej z najwyższych stóp zwrotu na rynku podstawowym.

Pomimo wahań i zmian w statystyce naszych notowań, nie zmieniła się nigdy pozycja i opinia PROCHEMU jako spółki wiarygodnej i rzetelnej. A 20 lat w giełdowej grze pozwoliło na konsekwentne budowanie stabilnej pozycji PROCHEMU na rynku inżynierskim.