Menu Zamknij

Wystawa fotograficzna 60 lat PROCHEMU w obiektywie


Wystawa fotograficzna 60 lat PROCHEMU w obiektywie

Data publikacji: 17.12.2007

W 2007 roku obchodziliśmy jubileusz 60-lecia firmy. Przedsięwzięciem kończącym jubileuszowy rok była wystawa zdjęć dokumentująca życie firmy, a przede wszystkim pokazująca ludzi na tle toczącej się historii.

 

Zdjęcia pochodziły z archiwów prywatnych pracowników oraz zbiorów firmy – niektóre to „białe kruki” z początków działalności firmy. Stan techniczny tych zdjęć niestety nie był najlepszy. Niektórych osób i miejsc, w których zdjęcia zostały zrobione, nie udało nam się zidentyfikować. Mimo to, postanowiliśmy je pokazać, bo mają wartość dokumentu. Wiele z nich wywołuje wzruszenie, uśmiech, ale i dumę, że w takiej firmie, z taką tradycją przyszło nam pracować. Cała wystawa jest zbiorem zdjęć obrazujących różne aspekty działalności pracowników (praca, sport, wypoczynek, uroczystości „z okazji…”, nagrody, odznaczenia, itp.). Zdajemy sobie sprawę, że ich dobór (w szczególności tych najstarszych) był dość przypadkowy, wynikający z tego, że akurat takie zdjęcia przetrwały i takie zdjęcia zostały nam udostępnione.

Dziękujemy wszystkim byłym i obecnym pracownikom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przeszukali swoje prywatne archiwa zdjęć. Była to pierwsza tego rodzaju wystawa w historii firmy, ale ze względu na ogromne zainteresowanie – chyba nie ostatnia.