Menu Zamknij

Konferencja „Biopaliwa Transportowe”


Konferencja „Biopaliwa Transportowe”

Data publikacji: 23.09.2020

22. września 2020 r. PROCHEM S.A. jako Oficjalny Partner wydarzenia, brał udział w konferencji „Biopaliwa transportowe – szanse, zagrożenia, wyzwania. Sektor biopaliw w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu”. Tegoroczna IX edycja spotkania odbyła się w formule on-line. Wydarzenie organizowane było przez Krajową Izbę Biopaliw.

 

 

Konferencja spotkała się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem odbiorców zaangażowanych w tematykę z dziedziny energii i aktualne problemy w tym obszarze. Uczestnikami wydarzenia była rekordowa grupa 122 osób z 9 krajów, a konferencja tłumaczona była symultanicznie na język polski i angielski.

Znaczącą część całego wydarzenia stanowiły prezentacje eksperckie, podczas których specjaliści przedstawiali aktualne problemy, przed jakimi stoją współczesne kraje w zakresie biopaliw transportowych. Podsumowanie konferencji stanowiła debata ekspertów. Podczas dyskusji, której tematem przewodnim była „Dekarbonizacja transportu po polsku – czy założenia polityki UE są w naszym zasięgu?” skupiono się na potrzebach i możliwościach obniżenia emisji w tym sektorze. Uwaga została zwrócona również na wieloaspektowy wpływ na gospodarkę branży wytwórczej biopaliw.

Foto: Krajowa Izba Biopaliw