Menu Zamknij

Spotkanie międzynarodowego konsorcjum BIM4EEB


Spotkanie międzynarodowego konsorcjum BIM4EEB

Data publikacji: 17.02.2020

PROCHEM S.A. wziął udział w kolejnym, trzecim spotkaniu członków międzynarodowego konsorcjum BIM4EEB – zadania realizowanego w ramach europejskiego programu Komisji Europejskiej badań i rozwoju technologicznego Horizon 2020.

 

 

Liderem projektu BIM4EEB (BIM based fast toolkit for Efficient rEnovation in Buildings) jest Politechnika Mediolańska (Politechnico di Milano), a w skład tego międzynarodowego konsorcjum wchodzi aż piętnaście instytucji publicznych oraz firm, w tym PROCHEM S.A.
Program ma na celu stworzenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które będą wykorzystywane w procesach inwestycyjnych związanych z renowacją budynków mieszkalnych z użyciem technologii BIM.

Kolejne plenarne spotkanie konsorcjum odbyło się w dniach 11-12 lutego 2020 r. w Dreźnie.
Podczas konferencji, PROCHEM jako lider zespołu projektowego części ósmej zadania projektowego WP8 o nazwie ,,Demonstration in relevant enviroment’’ (Demonstracja w środowisku rzeczywistym) oraz główny partner ze specjalistyczną wiedzą związaną z technologią BIM, zaprezentował zakres prac i działań wykonanych w ostatnim półroczu w ramach prac ósmego pakietu projektowego.

Współpraca z międzynarodowymi instytucjami naukowymi, w tym Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie jest dla PROCHEMU okazją do zdobycia doświadczenia w zakresie mechanizmów rozwoju i powstawania najnowocześniejszych narzędzi informatycznych dla technologii BIM, wykorzystywanych w szeroko pojętej branży budowlanej.

Postępy prac projektowych można śledzić na oficjalnej stronie internetowej programu www.bim4eeb-project.eu oraz w mediach społecznościowych, do czego konsorcjum szczególnie namawia w ramach przyszłej komercjalizacji oprogramowania.

Foto: Uniwersytet Techniczny w Dreźnie