Menu Zamknij

PROCHEM z nagrodą w konkursie „Modernizacja Roku”


PROCHEM z nagrodą w konkursie „Modernizacja Roku”

Data publikacji: 03.10.2023

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w 27. edycji konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbyła się 27 września br. w Warszawie. Wśród nagrodzonych znalazł się również PROCHEM odbierając prestiżowy tytuł i statuetkę „Modernizacja Roku” za realizację prac przy rozbudowie Biblioteki Narodowej.

 

Modernizacja czytelni Biblioteki Narodowej była najwyżej ocenioną inwestycją w konkursie w kategorii „Obiekty Kultury”. PROCHEM S.A. jako wykonawca prac, a także przedstawiciele Inwestora – Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz projektantów – Konior Studio Tomasz Konior Katowice, SOKKA Sp. z o.o. Gliwice odebrali najważniejsze konkursowe nagrody za tę wyróżnioną inwestycję podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przebudowę wnętrz gmachu Biblioteki Narodowej uhonorowano za zmodernizowanie pomieszczeń przy zachowaniu modernistycznego charakteru budynku oraz jednoczesnym dostosowaniu go do współczesnych potrzeb, tak aby stał się bardziej intuicyjny, ergonomiczny i ekologiczny. Budynek spełnienia najwyższe parametry akustyczne, oświetleniowe i ergonomiczne.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, organizowany jest od 1996 roku i stał się jednym z najbardziej prestiżowych zestawień oceniających najlepsze inwestycje budowlane w kraju.