Menu Zamknij

PROCHEM z kolejną „Perłą Polskiej Gospodarki”


PROCHEM z kolejną „Perłą Polskiej Gospodarki”

Data publikacji: 07.11.2016

Po raz kolejny, PROCHEM znalazł się w prestiżowym gronie firm, które uzyskały tytuł „Perły Polskiej Gospodarki”. Dyplom oraz nagrodę dla Spółki, podczas Gali odebrał Marek Kiersznicki, Wiceprezes Zarządu PROCHEM S.A.

 

 

Uroczysta ceremonia wręczenia statuetek laureatom tegorocznej edycji rankingu „Perły Polskiej Gospodarki” odbyła się 28 października 2016 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Na podium, podobnie jak w zeszłym roku, pojawiła się Grupa Kapitałowa PROCHEM S.A., która zajęła 3. miejsce w zestawieniu i uzyskała prestiżowy tytuł „Perły Dużej”.

Kapituła konkursu oceniła ponad 2000 zgłoszonych do badania rankingowego podmiotów gospodarczych, biorąc pod uwagę przede wszystkim takie parametry świadczące o wartości firmy jak efektywność, płynność finansową oraz dynamikę rozwoju. Podstawowym kryterium decydującym o możliwości przystąpienia do zestawienia była wartość uzyskanych przychodów w 2015 roku – co najmniej 100 mln zł dla „Pereł Dużych”, powyżej 1 mld zł w kategorii „Perły Wielkie”.

Grupa Kapitałowa PROCHEM S.A. spełniła wszystkie wymagane przez regulamin warunki, a tytuł „Perły Dużej” został przyznany za konsekwentną realizację polityki i strategii firmy oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych, a także najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce.

Tegoroczny ranking „Pereł Polskiej Gospodarki” to już 16. edycja tego prestiżowego badania podmiotów gospodarczych w Polsce. Organizatorem konkursu jest redakcja magazynu ekonomicznego Polish Market oraz Zakład Wspomagania i Analizy Decyzji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Warto wspomnieć, że wiarygodność wyników rankingu podkreśla fakt, że udział w zestawieniu jest całkowicie bezpłatny.

Foto: Łukasz Giersz, Polish Market