Menu Zamknij

PROCHEM uhonorowany „Perłą Polskiej Gospodarki”


PROCHEM uhonorowany „Perłą Polskiej Gospodarki”

Data publikacji: 08.11.2015

PROCHEM znalazł się w prestiżowym gronie firm, które uzyskały tytuł „Perły Polskiej Gospodarki”. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie statuetek laureatom tegorocznej, już trzynastej edycji rankingu „Perły Polskiej Gospodarki” odbyło się podczas uroczystej Gali, która miała miejsce 6 listopada 2015 r. w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

 

PROCHEM zajął 2. miejsce i uzyskał prestiżowy tytuł „Perły Dużej”. Kapituła konkursu oceniała nie tylko wartości przychodów firmy (przychód roczny powyżej 100 mln zł był podstawowym kryterium decydującym o możliwości wzięcia udziału w zestawieniu „Pereł Dużych”, a powyżej 1 mld zł − „Pereł Wielkich”), ale również takie parametry świadczące o wartości firmy jak efektywność, dynamika czy płynność finansowa. Do tegorocznej edycji rankingu zakwalifikowało się 135 podmiotów gospodarczych, które oceniane były na podstawie szczególnych kryteriów i metodologii opracowanych przez naukowców z Zakładu Analizy i Wspomagania Decyzji Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Nagroda „Perły Dużej” została przyznana naszej Spółce za konsekwentną realizację polityki i strategii firmy oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Cieszy fakt z zajęcia wysokiego 2. miejsca w rankingu, co stanowi kolejny przykład silnej pozycji PROCHEMU na polskim rynku.

Foto: Łukasz Giersz, Polish Market