Menu Zamknij

PROCHEM na Inżynierskich Targach Pracy


PROCHEM na Inżynierskich Targach Pracy

Data publikacji: 27.03.2009

W dniach 24-25 marca 2009 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyły się po raz kolejny, cieszące się dużą popularnością Inżynierskie Targi Pracy. Podobnie jak w zeszłym roku, studenci i absolwenci mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą rekrutacyjną firm, w tym również PROCHEMU.

 

Organizatorem Inżynierskich Targów Pracy jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Impreza należy do największego i najbardziej prestiżowego projektu stowarzyszenia. Już od 16 lat targi są stałą pozycją w kalendarzu studentów i absolwentów uczelni. Dwa dni, ponad 70 firm, blisko 8.000 studentów.
Inżynierskie Targi Pracy to przede wszystkim szansa na zdobycie praktyki lub pracy w renomowanej firmie, ale również okazja zweryfikowania swoich możliwości i umiejętności z wymaganiami obecnego rynku pracy. Stoiska firmowe reprezentowały różne branże – począwszy od telekomunikacji, energetyki, poprzez budownictwo, chemię, aż po konsulting i bankowość. Studenci mieli znakomitą możliwość zapoznania się ze specyfiką najbardziej znaczących na rynku firm, a także uzyskania informacji na temat aktualnych procesów rekrutacyjnych i możliwości rozwoju zawodowego. Targi stanowią dla studentów również niezastąpioną szansę na podjęcie pierwszych form współpracy zawodowej z potencjalnym pracodawcą – w formie programu stypendialnego, stażu, szkoleń.

Stoisko PROCHEMU odwiedziło bardzo dużo studentów, jak i absolwentów różnych wydziałów Politechniki Warszawskiej. Zebraliśmy wiele zgłoszeń na praktyki i do pracy. W miarę naszych możliwości, już wkrótce aplikujący o odbycie praktyki będą mogli zapoznać się ze specyfiką pracy projektowej w nowoczesnej firmie inżynierskiej.