Menu Zamknij

PROCHEM laureatem nagrody „Perły Polskiej Gospodarki 2009”


PROCHEM laureatem nagrody „Perły Polskiej Gospodarki 2009”

Data publikacji: 19.11.2009

19 listopada 2009r. w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Laureatów VII edycji rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”. Nagrody były przyznawane w dwóch kategoriach: firmy o przychodach powyżej 1 mld zł (Perły Wielkie) oraz firmy o przychodach 100 mln – 1 mld zł (Perły Duże).

 

Ranking został opracowany wg metodologii opracowanej przez prof. Jana Macieję z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Aby znaleźć się na liście rankingowej firmy musiały spełnić minimum 7 kryteriów efektywności (m.in. rentowność obrotu, ogólny poziom zadłużenia, stopa zwrotu na aktywach i na zainwestowanym kapitale, wydajność pracy, itd.), a jej przychody z całokształtu działalności w 2008 r. wynosić co najmniej 100 mln zł. Miło nam poinformować, że wśród firm z kategorii Perły Duże znalazła się również nasza firma, która spełniła te bardzo wymagające kryteria.
Na uroczystości wręczone zostały również Perły Honorowe w kilku dziedzinach: gospodarki, krzewienia polskich tradycji i dziedzictwa narodowego, nauki, krzewienia wartości społecznych oraz kultury.