Menu Zamknij

Projektowanie i budowa instalacji procesowych (chemicznych)


Instalacje procesowe/chemiczne – specjalność PROCHEM

Firma PROCHEM jest liderem w zakresie usług inżynieryjnych świadczonych na zlecenie przedsiębiorców działających w szeroko pojętej branży przemysłowej. Nasza oferta obejmuje m.in. projektowanie instalacji procesowych wykorzystywanych w sektorze chemicznym. Ponieważ zapewniamy klientom kompleksowe wsparcie dotyczące realizacji inwestycji, zajmujemy się również budową tych systemów, przejmując na siebie wszystkie związane z tym obowiązki. Gwarantujemy najwyższą jakość, terminowość, wykorzystywanie najlepszych rozwiązań technologicznych oraz pełną satysfakcję z efektów pracy. Wspieramy rozwój firm naszych klientów i przyczyniamy się do wzrostu ich konkurencyjności na rynku – zapraszamy do podjęcia współpracy z PROCHEM.

 

 


Budowa instalacji chemicznych z PROCHEM – dlaczego warto?

Mając ogromne doświadczenie w realizacji inwestycji dla przedsiębiorstw z tej branży, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są dla nich sprawnie funkcjonujące procesowe instalacje chemiczne. Stanowią one kluczowy element w produkcji różnorodnych substancji wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu. Z tego powodu nasza firma PROCHEM realizując usługę projektowania i budowy tych systemów, skupia się na maksymalnej satysfakcji z jej efektów. W każdym przypadku stawiamy na rozwiązania zarówno wydajne, jak i zgodne ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa.

 

Projektowanie instalacji chemicznych z wykorzystaniem najlepszych rozwiązań

Nasi doświadczeni inżynierowie przygotowują spersonalizowane projekty dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Realizując zadanie, jakim jest projektowanie procesowych instalacji chemicznych, uwzględniają najlepsze, sprawdzone rozwiązania, w tym m.in.:

  • zaawansowane systemy monitoringu i sterowania procesami,
  • technologie zwiększające efektywność energetyczną,
  • metody recyklingu i odzyskiwania surowców.

Wszystko to w połączeniu z profesjonalną realizacją budowy systemu, pozwala zoptymalizować procesy produkcyjne, zredukować koszty oraz zminimalizować wpływ na środowisko naturalne.

 

Projektowanie i budowy instalacji procesowych – co oferujemy?

Dzięki temu, że PROCHEM tworzy Grupę Kapitałową składającą się z wielu spółek o różnych specjalizacjach, realizacja instalacji procesowych dla branży chemicznej, wodorowej oraz ropy i gazu jest w naszym przypadku kompleksowa. Zespół doświadczonych inżynierów rozpoczyna pracę od zapoznania się ze specyfiką planowanej inwestycji oraz oczekiwaniami klienta. Następnie zajmuje się projektowaniem rozwiązań spersonalizowanych i zoptymalizowanych pod kątem najwyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa.

Po akceptacji projektu przez klienta rozpoczyna się etap jego wdrożenia. Odpowiadają za to najlepsi specjaliści, którzy gwarantują terminowe zakończenie inwestycji. Budowa procesowych instalacji chemicznych obejmuje również nadzór inwestorski, w ramach którego m.in.:

  • monitorujemy postęp prac,
  • dbamy o zgodność realizacji z założeniami określonymi w procesie projektowania,
  • kontrolujemy budżet i terminy budowy.

Kompleksowa realizacjia instalacji procesowych

Od początku działalności w PROCHEM jesteśmy zorientowani na innowacje. Nieustannie poszukujemy nowych technologii i metod, dokładając wszelkich starań, aby realizacja instalacji chemicznych zawsze spełniała wszystkie oczekiwania klientów. Skorzystaj z usługi projektowania oraz budowy takiego systemu procesowego, zyskując dostęp do doświadczenia oraz know-how naszych specjalistów. Zapraszamy do kontaktu i omówienia szczegółów planowanej inwestycji – podejmiemy się każdego wyzwania.

 

 


Certyfikaty

Firma inżynierska PROCHEM jest certyfikowanym wykonawcą wysokiej jakości instalacji procesowych/chemicznych.

Certyfikat ISO 9001:2015
Certyfikat ISO 45001:2018
Certyfikat ISO 14001:2015
Certyfikat AQAP 2110:2016

Historia